Blog - Michał Wrzosek

Witaj na moim blogu

To tutaj poznasz moje porady, ciekawostki i wiedzę odnośnie wszystkich kategorii związanych ze zdrowiem.
Śledząc blog regularnie znajdziesz odpowiedź na wszystkie pytania i dowiesz się szczegółów, które ciężko znaleźć w internecie w jednym miejscu.

Wszystkie
Dieta
Suplementacja
Trening
Dieta
Oceń przepis
5,00/5
(z 3 ocen)
Dieta przy cukrzycy jest szczególnie ważnym, o ile nie najważniejszym, czynnikiem wpływającym na komfort życia chorego. Prawidłowo zbilansowany jadłospis pomaga unormować glikemię, zapewnia równomierny i wyważony dopływ energii oraz dostarcza wszystkich niezbędnych składników odżywczych, na jakie osoba z cukrzycą ma zapotrzebowanie.
Dieta
Oceń przepis
5,00/5
(z 12 ocen)
Zespół napięcia przedmiesiączkowego (ang. premenstrual syndrome – PMS) to występowanie uciążliwych dla kobiet objawów somatycznych, behawioralnych i emocjonalnych, które pojawiają się stale w drugiej fazie cyklu miesiączkowego i trwają do pojawienia się krwawienia miesięcznego. Czy nieprzyjemne dolegliwości można złagodzić za pomocą odpowiedniej diety? Jakie makroskładniki mogą wpływać na poprawę samopoczucia?
Dieta
Oceń przepis
4,96/5
(z 24 ocen)
Sposób odżywiania kobiet ciężarnych jest szczególnie ważny, ponieważ ma wpływ zarówno na zdrowie matki, jak i jej dziecka. Odpowiednia dieta powinna dostarczać właściwą ilość energii, zapewniając przy tym niezbędne składniki odżywcze, czyli węglowodany, białka, tłuszcze, składniki mineralne i witaminy. Racjonalne żywienie w czasie ciąży zapobiega niedoborom w organizmie matki, które mogą mieć poważne konsekwencje dla niej i dla dziecka.
Dieta
Oceń przepis
4,83/5
(z 23 ocen)
Kortyzol jest głównym przedstawicielem glikokortykosteroidów (hormonów wydzielanych przez korę nadnerczy) w naszym organizmie. Wpływa na wiele procesów metabolicznych oraz umożliwia adaptację ustroju do sytuacji stresowych, stąd w normach fizjologicznych może być postrzegany jako hormon o pozytywnym działaniu.
Dieta
Oceń przepis
4,23/5
(z 13 ocen)
Z danych Głównego Urzędu Statystycznego z 2006 roku wynika, że choroby gruczołu tarczowego dotyczą 1 202 000 osób w Polsce. Niestety problem ten jest bardzo rzadko poruszany, a informacji na ten temat znajdziemy niewiele. Tymczasem niezwykle istotne jest jak najszybsze zdiagnozowanie choroby oraz wdrożenie odpowiedniego leczenia, w zależności od stanu pacjenta i wyników badań laboratoryjnych.
Dieta
Oceń przepis
5,00/5
(z 21 ocen)
Lepsza pamięć, szybsze przyswajanie wiedzy, posiadanie wyższego ilorazu inteligencji, władanie sprawniejszymi zmysłami lub dysponowanie bardziej czujną uwagą to marzenie wielu osób. Usprawnianie tych procesów jest jednak czasochłonne, wymaga poświęcenia, a często sporych nakładów finansowych. Jak ćwiczyć pamięć? W tym artykule wyjaśnię, jak pewnymi prostymi ćwiczeniami oraz właściwą dietą usprawnić procesy związane z zapamiętywaniem.
Trening
Oceń przepis
5,00/5
(z 27 ocen)
Niezależnie czy jesteśmy początkującymi amatorami sportu, czy zawodowymi sportowcami występującymi na zawodach rangi międzynarodowej, temat zakwasów z pewnością nie jest nam obcy. Wielu z nas opóźnioną bolesność mięśniową będzie nazywać mylnie właśnie "zakwasami".
Dieta
Oceń przepis
5,00/5
(z 21 ocen)
Koncepcja związana z oczyszczaniem organizmu stała się ostatnio niezwykle modna i niestety często nadinterpretowana czy wykorzystywana w sposób komercyjny - choć jedno zjawisko może wynikać z drugiego i odwrotnie. Z jednej strony spotykamy się z poglądem, że nie ma czegoś takiego, jak przewlekłe zatrucie organizmu i stanowi to tylko wymysł jednostek upatrujących w tym biznesu, a z drugiej - słyszymy, że współcześnie powinniśmy postawić na regularną detoksykację organizmu. Jak jest naprawdę? Które stanowisko ma sens? A może to tylko półprawdy, które powinniśmy umieć interpretować? I wreszcie… czy warto przejmować się oczyszczaniem jelit, oczyszczanie wątroby, nerek, żołądka itd.? Dziś artykuł o detoksie!