Blog dietetyczny Michała Wrzoska

To tutaj poznasz moje porady, ciekawostki i wiedzę odnośnie wszystkich kategorii związanych ze zdrowiem.
Śledząc blog regularnie znajdziesz odpowiedź na wszystkie pytania i dowiesz się szczegółów, które ciężko znaleźć w internecie w jednym miejscu.

Dieta
Oceń
4,91/5
(z 11 ocen)
Zastanawiasz się jak obliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne? Ile tak naprawdę powinieneś spożywać kalorii w ciągu dnia? Sprawdź jak to policzyć!
Dieta
Oceń
5,00/5
(z 7 ocen)
Przetwarzanie żywności jest procesem, na który zwykle składają się: obróbka wstępna, obejmująca czyszczenie, płukanie i krojenie, oraz obróbka zasadnicza, związana z termicznym przetwarzaniem żywności. W wyniku obróbki termicznej następuje zmiana wyglądu, konsystencji, barwy, smaku oraz składu chemicznego półproduktu. Prowadzi to do zwiększenia przyswajalności wielu składników odżywczych, nadania potrawom nowych cech sensorycznych oraz zwiększenia trwałości. Na co dzień stosujemy różne metody obróbki cieplnej w zależności od rodzaju potrawy: smażenie, gotowanie, pieczenie, opiekanie, zapiekanie, duszenie czy grillowanie. Odpowiedni wybór sprzętów kuchennych i metody obróbki termicznej są kluczowe dla naszego zdrowia i samopoczucia.
Suplementacja
Oceń
5,00/5
(z 4 ocen)
Zastanawiasz się jakie suplementy przyjmować aby Twoje zdrowie było lepsze? Tutaj dowiesz się co będzie dla Ciebie najlepsze!
Suplementacja
Oceń
5,00/5
(z 9 ocen)
Czy zastanawiasz się jak dobrać suplementację podczas redukcji? Dobrze trafiłeś! W tym artykule pokażę Ci najskuteczniejsze suplementy pomagające przy redukcji.
Dieta
Oceń
5,00/5
(z 13 ocen)
Książka
Oceń
4,88/5
(z 8 ocen)
Dziś chciałbym przybliżyć Ci wnętrze mojej książki Projekt: Zdrowe Życie, nad która pracowałem blisko 12 miesięcy i którą wydałem sam w modelu self-publishingu. Przygotowałem treści, zaplanowałem grafiki, współpracowałem nad projektem, składem książki, projektem okładki, korektą, drukiem i wysyłką książki.
Dieta
Oceń
5,00/5
(z 7 ocen)
Jeśli interesujesz się zdrowym odżywianiem to jestem pewny, że zastanawiałaś się, jaki sposób przygotowań dań jest najlepszą metodą. W kuchni mamy duży wybór sposobów obróbki termicznej, od smażenia, przez gotowanie w wodzie i na parze do podawanie dań surowych. Co więcej, smażąc potrawę w różnej ilości tłuszczu uzyskamy też inne efekty.
Dieta
Oceń
5,00/5
(z 29 ocen)
Wielu osobom wydaje się, że zdrowa dieta jest droga, a wybór odpowiednich, nieprzetworzonych i pełnowartościowych produktów, potraw czy napojów jest ekstremalnie trudny, bo produkty o wysokiej zawartości tłuszczów nasyconych oraz cukrów dodanych wysypują się ze sklepowych półek. Jestem tu po to, żeby Ci pomoc. Udowodnię Ci, że właściwa dieta może być oparta na produktach ogólnodostępnych i nie musi być droga. Szykując samemu zbilansowane posiłki, wydasz znacznie mniej, niż jedząc na mieście i bazując na gotowcach.