Witaj na moim blogu

To tutaj poznasz moje porady, ciekawostki i wiedzę odnośnie wszystkich kategorii związanych ze zdrowiem.
Śledząc blog regularnie znajdziesz odpowiedź na wszystkie pytania i dowiesz się szczegółów, które ciężko znaleźć w internecie w jednym miejscu.

Wszystkie
Dieta
Suplementacja
Trening
Dieta
Oceń przepis
5,00/5
(z 20 ocen)
Koncepcja związana z oczyszczaniem organizmu stała się ostatnio niezwykle modna i niestety często nadinterpretowana czy wykorzystywana w sposób komercyjny - choć jedno zjawisko może wynikać z drugiego i odwrotnie. Z jednej strony spotykamy się z poglądem, że nie ma czegoś takiego, jak przewlekłe zatrucie organizmu i stanowi to tylko wymysł jednostek upatrujących w tym biznesu, a z drugiej - słyszymy, że współcześnie powinniśmy postawić na regularną detoksykację organizmu. Jak jest naprawdę? Które stanowisko ma sens? A może to tylko półprawdy, które powinniśmy umieć interpretować? I wreszcie… czy warto przejmować się oczyszczaniem jelit, oczyszczanie wątroby, nerek, żołądka itd.? Dziś artykuł o detoksie!
Suplementacja
Oceń przepis
4,92/5
(z 13 ocen)
Probiotyki, czyli pożyteczne mikroorganizmy, które wspierają prawidłowy rozwój flory bakteryjnej w jelitach, dbają nie tylko o harmonijne trawienie. Zdrowy styl życia, w tym właściwy sposób odżywiania, wpływa na skład mikroflory jelitowej człowieka. A to z kolei ma duże znaczenia dla zachowania zdrowia. Podobno można dzięki nim wzmocnić odporność. Czy to prawda? Czy można je braćprofilaktycznie i stosować bez konsultacji z lekarzem? Czy probiotyki mogą zaszkodzić?
Dieta
Oceń przepis
4,71/5
(z 49 ocen)
Białko to niezwykle ważny składnik pokarmowy, gdyż pełni ono w naszym organizmie wiele funkcji prozdrowotnych. Najbogatsze źródła białka - czyli co warto jeść? Dowiesz się wszystkiego w moim nowym artykule 😊
Trening
Oceń przepis
4,88/5
(z 34 ocen)
Zarówno interwały, jak i trening kardio to formy wysiłku polecane osobom odchudzającym się. Trening interwałowy to prawdopodobnie najlepszy rodzaj ćwiczeń dla osób, które chcą w maksymalnie krótkim czasie wpłynąć na spalanie tkanki tłuszczowej, idealny dla ludzi, którzy mają mało czasu na trening.
Trening
Oceń przepis
4,70/5
(z 20 ocen)
Wiele osób neguje sens wykonywania aerobów, rzekomo są one kompletnie nieopłacalne dla redukcji tkanki tłuszczowej. Czy faktycznie? Co na ten temat mówią badania naukowe? Czy bardziej opłaca się postawić na dietę, trening siłowy czy aeroby? A może warto połączyć odpowiednie żywienie z treningiem?
Dieta
Oceń przepis
5,00/5
(z 8 ocen)
Ocet jabłkowy jest szczególnie wskazany dla osób, które w celu zrzucenia zbędnych kilogramów, decydują się na dietę. Zapobiega również efektowi jo-jo
Dieta
Oceń przepis
4,98/5
(z 40 ocen)
Woda z kranu, mineralna i źródlana. Każda z nich ma inne właściwości i dlatego przeznaczone są one dla różnych osób. Sprawdź, jaką wodę pić.
Dieta
Oceń przepis
5,00/5
(z 25 ocen)
Problem cellulitu dotyczy wielu kobiet, co gorsza nie zawsze jest on związany z nadmierną masą ciała, a to przysparza trudności w zredukowaniu tego kosmetycznego defektu. Czym właściwie jest cellulit? Czy istnieje dieta na cellulit? Ćwiczenia na cellulit? Drogie Panie, zachęcam do lektury.