Witaj na moim blogu

To tutaj poznasz moje porady, ciekawostki i wiedzę odnośnie wszystkich kategorii związanych ze zdrowiem.
Śledząc blog regularnie znajdziesz odpowiedź na wszystkie pytania i dowiesz się szczegółów, które ciężko znaleźć w internecie w jednym miejscu.

Dieta
Oceń
5,00/5
(z 1 ocen)
Determinacja osoby chcącej zgubić nadmierne kilogramy jest na tyle duża, że często stosuje ona najróżniejsze metody mogące wspomóc redukcję. Nic dziwnego – w końcu nadwaga i otyłość mogą być nie tylko powodem kompleksów, ale przede wszystkim zwiększają ryzyko chorób (m.in. cukrzycy typu 2 czy nowotworów). Na sklepowych i aptecznych półkach pojawia się coraz więcej produktów wspomagających odchudzanie, a producenci suplementów diety zapewniają, że ich preparaty mogą nawet zastąpić godziny spędzone na siłowni. Czemu więc nie spróbować najnowszego spalacza tłuszczu, skoro jest tak prosty w użyciu? Dzisiaj rozprawię się z kilkoma mitami dietetycznymi odnoszącymi się do produktów na odchudzanie, a także przedstawię fakty poparte nauką.
Dieta
Oceń
5,00/5
(z 2 ocen)
Choroby tarczycy stanowią coraz częstszy problem medyczny naszego społeczeństwa. Co ciekawe, problem ten dotyczy zwłaszcza kobiet. Dane pokazują, że co dziesiąta reprezentantka płci pięknej zmaga się z chorobą tarczycy, a to może sugerować wpływ hormonów żeńskich (estrogenów) na jej rozwój. Dodatkowo, jeśli dysfunkcją tarczycy jest niedoczynność, to w większości przypadków będzie ona spowodowana chorobą Hashimoto. Mimo że wciąż nie znamy do końca przyczyny jej powstania oraz czynników, które predysponują do jej rozwoju, dzięki coraz większej liczbie badań na temat Hashimoto, z roku na rok jesteśmy w stanie powiedzieć o niej coraz więcej.
Trening
Oceń
5,00/5
(z 3 ocen)
Odwieczny dylemat osób trenujących oraz chcących zgubić nadmierne kilogramy to wybór odpowiedniego treningu. Możliwości jest wiele, a jedną z nich stanowi dobrze wszystkim znany trening cardio. W tym artykule przedstawię Wam najważniejsze informacje odnoszące się do tego treningu wytrzymałościowego. Charakteryzuje się on stałym tempem ćwiczeń, które bazują na powtarzalnych ruchach. Najprostsze przykłady treningu cardio, które przychodzą na myśl, to bieganie, jazda na rowerze czy pływanie.
Dieta
Oceń
5,00/5
(z 3 ocen)
Wszędzie słyszy się o suplementacji, o zbilansowanej diecie i dbaniu o wszystkie mikro i makroelementy. W końcu niedobory są min. efektem nieprawidłowo prowadzonej diety. Dlatego też, powinniśmy skupić się na tym jak i dlaczego warto dbać o nasz codzienny jadłospis. Aby lepiej zrozumieć powagę problemu, weźmy na pierwszy rzut jeden przykład. Wyobraźmy sobie, iż codziennie odczuwamy nieprzyjemną senność, brak energii, ociężałość, bladość, zimne kończyny i poczucie codziennego marazmu. To tylko niektóre objawy, na których szczycie jest jeden, słynny prowodyr – witamina B12. Jej brak to prosta droga do niepokojących objawów na tle neurologicznym… a wystarczyło kilka zmian w twoim codziennym obiedzie, abyś miał więcej energii do działania.
Dieta
Oceń
5,00/5
(z 2 ocen)
Otyłość. Znany i coraz większy problem współczesnego społeczeństwa. Według badań przeprowadzonych przez B. Ziółkowską, aż 40-50% osób ma nadwagę lub otyłość, w tym 12% to dzieci. Media coraz częściej alarmują i przedstawiają niepokojące statystki, które głoszą, że coraz większa liczba ludności przekracza właściwe BMI (tj. 25) [1]. Skąd się bierze ta niesłabnąca tendencja do tycia, skoro coraz częściej propaguje się zdrowy tryb życia? Właściwie to od czego się tyje?
Dieta
Oceń
5,00/5
(z 7 ocen)
Nowy rok to czas postanowień. Wiele osób planuje wprowadzenie zdrowego stylu życia, co ma przyczynić się głównie do poprawy wyglądu ich sylwetki. Z roku na rok media społecznościowe atakują nas coraz to nowszymi dietami cud oraz wiele obiecującymi metodami, mającymi pomóc nam w realizacji celów. Czy ten natłok informacji od razu zmotywuje nas do wskoczenia w sportowy strój, udania się na najbliższą siłownię i przygotowania po ciężkim treningu fit posiłku niczym z instagramowych kont?
Dieta
Oceń
5,00/5
(z 14 ocen)
Rok 2019 właśnie się zaczął, a wraz z nim nasze plany i postanowienia na ten czas. Przejście na dietę to obok rzucenia palenia papierosów jedno z najczęstszych postanowień noworocznych. Jeśli Tobie także zależy na pozbyciu się nadmiernej tkanki tłuszczowej, świetnie trafiłeś.
Dieta
Oceń
5,00/5
(z 10 ocen)
Sylwester to dla wielu z nas huczne zakończenie starego roku i rozpoczęcie nowego. Nie może więc zabraknąć imprezowego charakteru. Nie ważne czy spędzasz Sylwestra na miejskim koncercie pod gołym niebem, na domówce u znajomych czy na eleganckim balu, o północy pojawia się symboliczny kieliszek szampana! Jednak często na jednym toaście się nie kończy, a wraz z alkoholem na stole pojawiają smaczne słone przekąski, ciasta czy pizza.